Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Exkurze v hodinách biologie.

Typ: ostatní
V hodinách biologie jsme navštívili den otevřených dveří Ústavu hematologie a krevní transfuze, který se konal v rámci Měsíce zdravé krve.

Ve středu 12. 9. se široké veřejnosti otevřely dveře Ústavu hematologie a krevní transfuze, kde tým hematologů představil téma moderních terapií v hematoonkologii. Vysvětlil nejen to, co jsou zabijácké buňky, které likvidují nezdravé buňky, a pomáhají tak organismu k uzdravení. Pro příchozí byly nachystány exkurze na pracoviště s krevními separátory, místo, kde probíhá diagnostika krevních skupin, dále do laboratoře průtokové cytometrie i velký studijní mikroskop v morfologicko-cytochemické laboratoři. 

Vytvořeno: 20. 9. 2018
Poslední aktualizace: 20. 9. 2018 10:10
Autor: Správce webu